מרכז יום לקשיש - חולון

 

 

כתובת: רח' דובנוב 17, חולון - 5880711.

טלפון: 03-5566142 - 03-5590217

פקס: 03-5584791

e-mail: center.a@012.net.il

שעות פעילות: ימים א'-ה' בין השעות 8.00-14.30.

 

מנהלת מרכז יום לקשיש:  אורטל צובארי - עו"ס

 

גולת הכותרת בעשייתה של העמותה היא הקמת והפעלת מרכזי יום לקשיש בחולון. מרכז יום לקשיש בחולון נוסד בשנת 1989 ע"י העמותה למען הקשיש בחולון בשיתוף אשל אגודה לפיתוח שירותים לזקן, אגף הרווחה - עירית חולון ומשרד העבודה והרווחה. המרכז מנוהל ע"י העמותה למען הקשיש בחולון ומהווה מסגרת טיפולית חברתית. מטרת המרכז לשפר את איכות חייו של הקשיש ולאפשר לו להישאר בביתו ובקהילה תוך כדי ניהול חיים עצמאיים. המרכז מיועד לאנשים קשישים הזקוקים לעזרה כדי לשמור על תפקודים קיימים עקב בעיה פיזית. במרכז פועלת גם יחידה לקשישים עם ירידה בזיכרון. כאן מושם הדגש על הפעלה בקבוצות קטנות ובטיפול פרטני. במרכז פועל צוות רב מקצועי המיומן בעבודה עם קשישים והנותן מענה אישי לצרכי הקשיש וייעוץ והדרכה לבני המשפחה. המרכז מספק תחת קורת גג אחת את מירב השירותים:

 

-          שירותים מקצועיים: פיזיותרפיה מניעתית, התעמלות משמרת, אחות גריאטרית לטיפול מניעתי, שרות סוציאלי.

-          שירותים אישיים: הסעות הלוך ושוב, ארוחות בוקר וצהרים, ארוחות ביניים, מספרה, פדיקור, טיפול אישי, ארומתרפיה.

-          מגוון פעילויות חברתיות: הרצאות, סרטים, פנאי ותעסוקה, גינה טיפולית, משחקי חברה, טיולים, מוסיקה, הפעלת מחשב, תיאטרון, בישול.

 

עלות השירות:

זכאי חוק סיעוד יכולים להסב שעות טיפול בבית לביקור במרכז היום. מבקרים אחרים משלמים על פי בדיקת זכאות בהתאם להכנסתם הנעשית על ידי אגף הרווחה – השרות לקשיש.

  
             

קבלה למרכז:

הפניית הקשישים למרכז היום נעשית ע"י השרות לקשיש באגף הרווחה של עירית חולון. גמלאים המעוניינים לבקר במרכז היום יכולים לתאם ביקור. בדיקת התאמת הקשיש למרכז היום נעשית ע"י ועדת הקבלה של המרכז. 

 

המרכז משמש גם כמוקד רב שירותי המספק שירותים ופעילויות לזקנים עצמאיים בקהילה שאינם משתתפים במרכז על בסיס יומי. המרכז גם יוזם פרויקטים קהילתיים המיועדים לכלל קשישי העיר :

 

    

שיפוץ מרכז יום לקשישבשנת 2009 שופץ מבנה המרכז, הוכנסו בו שינויים ושיפורים חזותיים ובטיחותיים רבים, כולל ריהוט חדיש ומודרני.

היום ניתן לומר כי מרכז יום לקשיש בחולון הוא מקום מכובד, מקום שנעים להיות בו, מקום שיש בו איכות חיים טובה, כל זאת הודות למראה המקום, לניהול חדש ולצוות העובדות המסור.

.

פרסים מטעם המועצה לישראל יפה.

.

 

 

.

דגל יופי 2015   -  לאחר חמישה כוכבי יופי חמש שנים ברציפות

.

.

כוכב זהב 2017 לאחר 5 שנות התמדה של כוכבי יופי.

.

.

 

      

      

.

.

 

   

ארועים